Cuma, 29 Aralık 2017 09:43

Eni, Offshore Alaska Petrol Sondajı Başladı

Eni, Offshore Alaska Petrol Sondajı Başladı Eni, Offshore Alaska Petrol Sondajı Başladı zebhukuk

ABD'nin en büyük petrol şirketi Eni'nin birimi, bu hafta Beaufort Denizinde yeni petrol kuyusunun açılmasıyla, iki yıldan uzun bir süre Arka Avrupa Sahili Arctic arama işlemleri, ABD Güvenlik ve Çevre İdaresi Bürosu (BSEE) söyledi.

Sondajın başlaması, BSEE'nin Eni'nin Kasım ayı sonunda izin belgesi başvurusunun onayını izlemektedir.

Arama sondajı başarılı olursa ve yeni gelişme ortaya çıkarsa, Eni'nin planlarına göre, günde yeni 20.000 varil petrol üretmesine neden olabilir.

Araştırma sondajı, Alaska sularında, Oliktok Point'in 3 mil yakınında, insan yapımı bir ada üzerinde gerçekleşiyor. Yapay ada, Spy Adası ve Oliktok noktası, şimdiden 18 imalat kuyusu, 13 enjektör kuyusu ve Eni tarafından işletilen bir bertaraf alanına ev sahipliği yapıyor.

Eni şu anda federal batık topraklarda delme tekniklerini kullanmayı önermektedir.Genişletilmiş sondaj deliği, BSEE'nin geçen yıl Aralık ayında onayladığı yeni kurulan Harrison Bay Block 6423 ünitesinde bir oluşumu hedefleyecek. OCS'de 13 lease birimi.

Eni, Shell ile ortaklaşa Harrison Bay Blok 6423 Birimini keşfedecek ve önümüzdeki iki yıl içinde iki keşif kuyusu artı iki potansiyel yan yol üzerinde sondaj yapmayı planlıyor, ABD regülatörü Kasım ayı sonuna kadar verilecek olan izin belgesini onayladığında şunları söyledi.

İlgili: Hindistan'ın Güneş Enerjisi Endüstrisi Nasıl Cin Ölüyor?

İçişleri Bakanlığı Kara ve Mineraller Yönetimi Sekreteri Joe Balash, Arctic, Yönetimin ulusal enerji stratejisinin önemli bir bileşenidir ve ABD'nin enerji hakimiyetine doğru ilerlediği yönündeki haberler gündemde dedi.

Bu yılın nisan ayında, ABD Başkanı Donald Trump, Alaska'nın Arctic sularının bir bölümüne ve daha önce kapalı olan diğer offshore alanlara denizde açma yapmak için bir yönetici emri imzaladı.