Pazartesi, 19 Şubat 2018 13:20

Offshore Oil, Önemli Büyüme için Hazırlanıyor

Offshore Oil, Önemli Büyüme için Hazırlanıyor zebhukuk

Offshore petrol ve gaz endüstrisi, üç ağrısız portföy yeniden konumlandırma, maliyet azaltma ve ertelenmiş projelerin ardından, daha düşük maliyetle ve daha basit tasarımlarla projeler ve kazançlar sunmak için hazır olduğunu belirtti.

Halihazırda, ABD şeylleri petrol büyüme hikayeleri üzerine yapılan analizlerde merkez sahne alıyor ve haklı olarak daha önceden beklenenden daha hızlı büyüyor. Ancak, maliyet enflasyonu ve üretim üzerindeki karları tercih etmek için yatırımcı baskısı, ileriye dönük büyümenin hızını yavaşlatabilir.

Bu arada, düşüş sırasında çökertilen yatırımlardan zarar gören offshore petrolü, bazı durumlarda ekonomi gelişmiş, ABD şeylinin sorunlarına meydan okuyan projelerle geri geliyor. Bunun nedeni, büyük petrol şirketlerinin 2014'ten sonra kesintiye uğramış maliyetlerinden, daha basit tasarımlardan ve dört yıl önce 100 Brent'te yaptıkları 100 Brent'ten fazla para kazanmak için portföy ve projeleri şekillendiren süper markalara verilmesidir.

Bernstein'daki analistlere göre, bu yıl yaklaşık 40 yeni offshore projenin onaylanabileceği, geçen yıl onaylanan 29 projeyle karşılaştırıldığında önemli bir artış olduğu ve 2016'da sadece 14 projenin bulunduğu Reuters verilerine göre en az 1990 yılından bu yana en düşük sayıydı. Bernstein'a göre, yeni denizaşırı projelerin birçoğu geçen yılki projeler için 69.000 bpd ile karşılaştırıldığında daha yalın ve daha küçük ve ortalama 42.000 bpd petrol eşdeğeri olması bekleniyor.

Petrol binbaşı, denizaşırı projelerde bazı etkileyici maliyet düşüşleri yaptıklarını açıkladı.

Shell, geçtiğimiz ay İngiltere'nin Kuzey Denizi'ndeki Penguins petrol ve doğalgaz alanını yeniden düzenleyeceğini ve fiyatın varil başına 40 ABD doları altında, pik üretimi yaklaşık 45.000 bpd seviyesinde olacağını söyledi.

Statoil, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, Johan Sverdrup offshore projesinin ilk etabı için varilin varil başına 15 ABD dolarının altına düştüğünü söyledi.

İlgili: Petrol Kuyruğu Sayımı, Fiyatlar Yenilendiğinde Artıyor

Rystad Energy'nin Maliyet Analizi Başkan Yardımcısı Matthew Fitzsimmons, Sadeleştirme, tasarım geliştirmeleri ve yürütme verimliliği üzerine odaklanmaları, Kuzey Amerika şeyl projeleriyle kıyı şeridini rekabetçi hale getirmiştir, yorumunda Johan Sverdrup maliyet azaltımı üzerine yorum yaptı.

Fazla Permiyen, esnekliği ve geri dönüşleri var. Ancak aslında son on yıldır sondajı yapmak muazzam bir kaynak yaratıyor dedi. BP'nin upstream bölümü başkanı Bernard Looney Reuters'e verdiği demeçte,Looney, Zamanla daha derinde su göreceksin, dedi.