Çarşamba, 28 Şubat 2018 13:31

Katar, Birinci EV Şarj İstasyonu Açtı

Katar, Birinci EV Şarj İstasyonu Açtı zebhukuk

Katar, Dünyanın En Büyük Sıvı Doğal Gaz (LNG) İhracatçısı Ve OPEC Üyesi, EV'lerin Kullanımını Teşvik Etmek Ve Karbon Emisyonlarını Azaltmak İçin Daha Geniş Bir Programın Parçası Olarak İlk Elektrikli Aracı (EV) Şarj İstasyonunu Açtı.

Katar Elektrik Ve Su Kurumu, Kahramaa, Katar'ın "Yeşil Araç Girişimi" Nin İlk Aşamasında Dokuz İstasyonun İlkini Açtı. Birinci Aşama, Katar'ın Enerji Verimliliği Programı Tarsheed, Siemens Katar Ve Alfardan Grubunun Gayrimenkul Bölümü İle Ortak Bir Çalışması. Siemens Katar, Yerel Medya Raporu Olan Projenin Teknik Yönünü Denetler.

Geçen Sene Mayıs Ayında Kahramaa Ve Katar'ın Enerji Ve Ulaştırma Bakanlıkları, 2030 Yılına Kadar Ülkenin Otomobil Filosunun Yüzde 10'unun EV'lerden Oluşmasını Hedefleyen Yeşil Araç Girişimini Başlattı.

Katılıma Alınmayı İçeren Sürdürülebilir Ve Verimli Enerji İçin Ulusal Bir Strateji Uyarınca Katar, Karbon Emisyonlarını 2022 Yılına Kadar Yüzde 17 Oranında Azaltmayı Hedeflemektedir. Yeşil Araç Girişimi, Elektrikli Veya Hibrid Otomobillerin Payını Yüzde 2 İla 4 Arasında Yükseltmeyi Hedeflemektedir.

Orta Doğu, Aynı Zamanda EV Dalgasını Ekonomilerini Çeşitlendirmek İçin Bir Araç Olarak Kullanmaya Çalışıyor Ancak Aynı Zamanda Petrol Fiyatlarındaki Çöküş Devlet Çukurlarını Boşalttı Ve Bazı Ülkeler Benzin İçin Yerel SUV Hakim Filosunun Cömert Yakıt Sübvansiyonlarını Azaltmaya Başladı.

Hatta Tesla, geçen yıl Birleşik Arap Emirlikleri'nde Ortadoğu'da alışveriş merkezi kurdu.Kasım 2017'nin sonunda Chevrolet Middle East, Chevrolet Bolt elektrikli aracının BAE'ye Dubai'ye varacağını ve bir yıl içinde Ortadoğu pazarlarını seçeceğini söyledi.

EV'lerin yükselişi, Orta Doğu'daki petrol üreticilerine zarar verecek pik petrol talebinin hızlanmasını hızlandırmakla tehdit ediyor. En yoğun petrol sorununun en son görüşlerinden birinde, Fitch Ratings geçen hafta, daha fazla ürün farkındalığının ve teknolojik değişimin, 2030'dan önce petrol fiyatlarının zirveye ulaşabileceği olası EV'lerin benimsenmesini hızlandıracağını söyledi.