Çarşamba, 11 Nisan 2018 12:08

CNPC Boss ABD-Çin İlişkileri Hakkında İyimser

CNPC Boss ABD-Çin İlişkileri Hakkında İyimser zebhukuk

Amerika Birleşik Devletleri Ve Çin Arasındaki Enerji İlişkileri Gelecekte Daha Da Derinleşecek, Devlet Enerji Devi CNPC Başkanı Wang Yilin, Bu Hafta Bloombo İle Yapılan Bir Görüşmede Boao Asya Forumu'nun Oturum Aralarında Söyledi.

İki Ülke Arasındaki Ticaretten Dolayı Finansal Piyasalarda Volatilitenin Artmasına Rağmen, Wang, Çin İle ABD Arasında İşbirliğine Daha Fazla Yer Var Diyen Yetkili,İkili İşbirliğinin Sadece Daha İyi Olacağından Emin Olduğunu Belirtti.

CNPC, Çin'in En Büyük Enerji Oyuncularından Ve Ülkedeki En Büyük Doğal Gaz İthalatçısıdır. Başkan Donald Trump Tarafından Başlatılan Son Tarife Alış Verişinde Enerji Piyasaları Çin'in ABD Petrol Ve Doğalgazına Yönelik Bir İthalat Tarifesiyle Karşılık Vermeye Karar Vermesi Durumunda Ne Olacağı Konusunda Endişe Duymuştur. Petrol Fiyatları Geçen Hafta Sonunda Bir Kayma İle Bu Endişeye Tepki Gösterdi, Ancak Pazartesi Günü Petrol, Tarife Konusuyla İlgili Yenilenen İyimserlik Üzerindeki Kayıplarını Telafi Etti.

Cumhurbaşkanı, Gelişmiş Ülkelerin, Yüksek Teknolojili Ürünlerin Normal Ve Makul Ticaretine Kısıtlamalar Getirmeyi Bırakacağını Ve Çin İle Yapılan Ticaret Üzerindeki İhracat Kontrollerini Gevşeteceğini Umuyoruz.Dedi.

Geçen Hafta, Ham Petrol Vadeli İşlemler Yüzde 4,4 Oranında Değer Kaybetti . Çin, Başkan Trump'ın Çin'e Karşı Gümrük Vergisine Karşı Daha Fazla Ürün Alma Tehdidine Tepki Olarak ABD'nin Sıvılaştırılmış Propan Ve Petrokimyasallara Tarife Uygulayacağını Söyledi. Pekin Hemen Başka Bir Uyarıyla Birlikte Başka Bir Uyarıyla Birlikte Geri Döndü, Petrol Tüccarları Arasında Propan Ve Petrokimyasallar Sadece Başlangıç ​​Olabilir Diye Endişe Uyandırdı.