Perşembe, 27 Eylül 2018 15:07

Hindistan Stratejik Petrol Rezervini Kuruyor

Hindistan Stratejik Petrol Rezervini Kuruyor zebhukuk

Hindistan Yakında Stratejik Petrol Rezervinin İkinci Aşamasında Yatırımcıları Aramaya Başlayacak, Rezerv Yönetimi Şirketi Üst Düzey Yöneticisi Reuters'e Verdiği Demeçte İkinci Aşamada 2 Milyar ABD $ 'Lık Bir Maliyete Mal Olacak Ve Hindistan Stratejik Petrol Rezervleri Ltd.'Nin Genel Müdürü H. P.A. Ahuja, Yol Gösterilerinin Ekim Ayında Başlayacağını Söyledi.

Yeni Delhi Bu Yılın Başlarında Toplam 6,5 Milyon Ton Veya 47,65 Milyon Varil Olmak Üzere İki İlave Stratejik Petrol Rezerv Tesisi İnşa Etme Projesini Onayladı. Yürütmenin De Geçtiğimiz Hafta, 18.33 Milyon Varil (2,5 Milyon Ton) Kapasiteye Sahip Olması Planlanan İlk Aşamasının Da Devreye Girdiğini Söyledi.

Hindistan'ın Halihazırda 20,52 Milyon Varil Veya 2,8 Milyon Ton Olan İki Stratejik Petrol Rezerv Tesisi Bulunmaktadır. İki Ek Tesis Toplamı 68 Milyon Varilin Biraz Üzerine Çıkaracak. Karşılaştırmak Gerekirse, ABD'nin Stratejik Petrol Rezervleri Bu Yılın Haziran Ayı İtibariyle 660 Milyon Varil Oldu.

Hindistan, Genişleyen Orta Sınıfa Bağlı Olarak Küresel Petrol Talebi Büyümesinin En Büyük İtici Gücü Olarak Görülüyor. Bu Da Yakıt Tüketimini Daha Da Artırıyor. Wood Mac Geçtiğimiz Ay, Ülkenin Ham Petrol Talebinin 2017 İle 2035 Arasında 3,5 Milyar Bp Artarak Küresel Petrol Talebi Artışının Üçte Birini Oluşturacağını Tahmin Ediyor.

Hindistan Yerli Üretimi Genişletme Çabalarına Ve Hint Üreticilerinin Yurt Dışındaki Tarlalardan Elde Ettiği Verilere Rağmen İthal Ham Maddelere De Büyük Ölçüde Bağımlıdır Yurt Dışından Tüketilen Yağın Yüzde 80'inden Fazlasını Alır

Petrol Sorunu Gittikçe Ciddileşiyor Düşen Bir Rupi Ülkenin Petrol Faturasını Büyük Ölçüde Şişirdi Ve Fiyatlar Brent İçin Varil Başına 65 $ 'A Kadar Düşmedikçe, Hükümet Pompada Daha Yüksek Fiyatlar Olması Nedeniyle Kendisini Dar Bir Noktada Bulacak Şimdiden Bazı Protestolara Yol Açtı Ve Uzun Vadede, Güçlü Ekonomik Büyüme Oranını Koruma Şansını Tehdit Etti.