Cuma, 05 Ekim 2018 09:37

Büyük Petrol Harcama Spree Geri Döndü

Büyük Petrol Harcama Spree Geri Döndü ZEBHUKUK

Büyük Petrol Ve Daha Küçük Rakipleri Brent, Son Üç Yılda Brent'in 100 Dolardan Daha Fazla Bir Varilden 24 Aydan Kısa Bir Sürede Varili 30 ABD Dolarından Daha Azına Düşmesiyle, Sıkı Mali Disiplini İçin Çok Övgü Aldı. Bazıları Bunu Normal Karşıladı.Finansal Disiplin, Sıkı Kayışlar Ve Yeni Projelerin Dikkatli Bir Şekilde İncelenmesi Gerçeklik Onları Yanlış Kanıtlamış Gibi Görünüyor.

Reuters Bu Hafta, Büyük Petrol Şirketleri Kurullarının Harcamaları Artırmak, Üretimi Genişletmek Ve Rezervleri Artırmak İçin Baskı Altında Olduğunu Bildirdi. Petroldeki Herkes, Brent'in Hiçbir Yere Gitmediği, Bir Süre Daha Uzun Sürdüğü Ve Kemerlerin Sıkmaya Başladığı Gerçeğinden Sadece Üç Yıl Sonra Gerçekleşti. Şimdi Brent İle 85 $ 'A Tırmanıyor. Dünyanın En Büyük Petrol Şirketlerinin İcra Memurları Tarafından Verilen Taahhütlere Rağmen, Zorlu Dönemlerde Uyguladıkları Katı Mali Disiplinin Artık Rahatlaması Gerekiyor.

Reuters, Sektörden Çeşitli Departmanların Daha Fazla Para İstediğini Söyleyen Kaynaklardan Alıntı Yaptı, Video Konferans, Yerini Yüz Yüze Yapılan Toplantılarla Değiştirdi, Bu Da Seyahat Masrafları Yüzünden Daha Pahalı Ve Offshore Platform Rotasının Kısaltılmasıyla Lojistik Maliyetlerini Yükseltti. Bütün Bunlar Big Oil'in Rahatlatıcı Olduğunu Ve Daha Fazla Harcamaya Hazır Olduğunu Gösteriyor.

Moody’nin Temmuz Ayında Yaptığı Açıklamaya Göre, En Büyük Beş Petrol Şirketi, 2019’da Cari Yıla Oranla Yüzde 5 Daha Fazla Harcama Yapacaklarını Açıkladı. Forbes’in Gaurav Sharma’nın Temmuz Ayındaki Haberinde Aktardığı Not Ajansı, Daha Yüksek Petrol Fiyatlarının Büyük Petrol Raporunun Daha Büyük Karlara Yardımcı Olduğunu Ve Bu Kârların Daha Yüksek Harcamalara Karşı Daha İyi Bir Tutum Sergilemesini Sağladığını Söyledi.