Salı, 09 Ekim 2018 11:35

Daha Fazla Petrol İçin Abd Talepleri Geri Döndü

Daha Fazla Petrol İçin Abd Talepleri Geri Döndü zebhukuk

Bu Hafta Dışişleri Bakanlığı Opec'i Her Gün 1.4 Milyon Varilden Fazla Boş Kapasite Saklamakla Suçladı. Kartel, Aradan Geçen Seçimlere Yakın Bir Şekilde Devam Eden Petrol Fiyatlarındaki Toparlanmayı Durdurmak İçin Onu Kullanmaya Çağırdı.

Bloomberg'den Jefferies'den Jason Gammel'in Kıdemli Bir Enerji Analisti Olan Bloomberg, Bu, Şimdiye Kadar Gördüğüm Talebe Göre Küresel Sistemdeki En Düşük Yedek Kapasite Seviyesi. Yedek Kapasite Güvencesizce Düşük Bir Noktaya Doğru İlerliyor.Sorun Şu Ki, Opec’in Ne Kadarlık Bir Kapasiteye Sahip Olduğu Kesin Olarak Belli Değil.

En Son Kısa Vadeli Enerji Görünümünde, Çed Tahmini Opec'in 1,66 Milyon Bpd Seviyesinde Yedek Üretim Kapasitesini Açıkladı. Ancak Uluslararası Enerji Ajansı Geçen Ay Opec'in 2,7 Milyon Bpd'lik Yedek Kapasitesi Olduğunu Tahmin Ediyor Ve Hızlı Bir Düşüş Gösteriyor.

Şimdiye Kadar, Suudilerin Kendileri Ve Çed Dahil Olmak Üzere Çeşitli Kaynaklar, Krallığın Yedek Kapasitesini 1,5 İla 2 Milyon Bpd Arasında Tutuyor. Haziran Ayında, Başkan Trump Suudilerin 12 Milyon Bpd Pompalayabileceğini Söyledi. Iea Kabul Etti. Suudi Arabistan’ın Eylül Ayı Üretim Miktarı 10,7 Milyon Bp’ye Yükseldi.

Bu Üretim Seviyesinden, 1.3 Milyon Bpd İle Yedek Kapasitede, Aslında 12 Milyon Bpd'lik Bir Maksimum Üretim Oranı Elde Ediyoruz. Halbuki Halid El-Falih Endişe Verici Bir Mesaj Verdi.Suudi Arabistan Önümüzdeki Yıllarda Yedek Kapasitesini Korumak Ve Artırmak İçin 20 Milyar Dolar Harcayacak. Haberler, Mevcut Kapasitenin Talebi Karşılamak İçin Yeterli Olup Olmayacağı Konusunda Doğal Olarak Şüphe Uyandırdı.