Pazartesi, 22 Ekim 2018 12:52

İran’ın Ham Petrol İhracatı 1,1 Milyon Bpd’ye Düştü

İran’ın Ham Petrol İhracatı 1,1 Milyon Bpd’ye Düştü zebhukuk

Reuters'in Pazartesi Günki Haberine Göre, İran'ın Ham Petrol İhracatı Ekim Ayının İlk Yedi Gününde 1,1 Milyon Bpd Seviyesine Geriledi Ve Eylül Ayındaki 1,6 Milyon Bpd Seviyesinden Aşağı Yönlü Seyrederken, ABD'nin İran Petrolü Yaptırımlarının Geri Dönüşünden Dört Hafta Sonra Tanker İzleme Verileri Ve Bir Endüstri Kaynağı Gönderim Takibi Yapıldı.

Tanker Sevkiyatları Haftadan Haftaya Değişebilir, Ancak Ekim Ayı Başındaki Çok Düşük Miktarlar İran'ın Ham Petrol İhracatının Bir İsabet Aldığını Ve Pazarın İki Üç Ay Önce Beklenenden Daha Hızlı Düştüğünü Gösteriyor.

Reuters Tarafından Yayınlanan Refinitiv Eikon Tankeri İzleme Verilerine Göre, Ekim Ayının İlk Yedi Günü Avrupa'ya Giden Tek Bir Tanker Değil. Verilere Göre, İran'ın Tankerleri Bu Ayın İlk Haftasında Çin, Hindistan Ve Orta Doğu'ya Bağlandı.

İran’ın Ham Petrolü Ve Kondensat İhracatı Ağustos Ayında Belirgin Bir Şekilde Düşmeye Başladı Eylül Ve Ekim Ayı Boyunca Düşmeye Devam Etti.

Bloomberg Tarafından Derlenen Ön Tanker İzleme Verilerine Göre, İran Ham Petrol Ve Kondensat İhracatı Eylül Ayında Bir Önceki Aya Göre 260.000 Bp Ve En Düşük Seviye Olan 1,72 Milyon Bpd Seviyesine Geriledi.

Gözlemlenen İhracata Sahip Olan En Zor Şey, İranlı Tanker Hareketlerinin Resmi Olarak Ve Kamuoyuna Görünür Olmasına Rağmen, Nakliye Ve Ticaret Kaynaklarının S & P Global Platts'a Hayalet Gönderilerin Gerçekleşmeye Başlamış Olabileceğini Söylemesine Rağmen, İran'ın Zaten Bazı Tankerlerdeki Transponderleri Hedeflerini Gizlemek İçin Kapatıyorlar.

S & P Global Platts Ticari Akış Verilerine Göre, Bir Düzine İranlı Petrol Tankerleri Geçen Ay Konum Cihazlarını Kapatmış Olabilir. Geçtiğimiz Ay İran Petrol Terminallerinden Ayrılan Yaklaşık 207.000 Bp Petrolün İhracatı Transponder Nedeniyle Açıklanmadı.

Tanker Verilerinin Akışında Görülebilen Veriler, Platts Verilerine Göre, İran'ın Eylül Ayında İhracatının, Çin'e Yapılan Sevkiyatlarda% 12.3 Ve Hindistan'a Yapılan İhracatta% 16,7'lik Bir Düşüş Dahil Olmak Üzere Tüm Kilit Müşterilere Düştüğünü Gösteriyor.