Pazartesi, 19 Kasım 2018 13:31

Petrol Fiyatları Altına Ulaşabilir

Petrol Fiyatları Altına Ulaşabilir zebhukuk

Geçen Cuma Günü, Petrol Fiyatları Ardı Ardına Düştü.Cnbc'ye Göre Bu, 34 Yıl İçinde Ham Petrol İçin En Uzun Kayıp Çizgisini İşaret Etti. Önceki İki Makalede Bu Düşüşün Arkasındaki Faktörleri Ele Aldım. Özetle, Abd Petrol Üreticileri İçin İhracat Pazarı Olarak Çin'in Kaybı, Abd'de Ham Petrol Stoklarının Artmasına Neden Oldu Ve Trump İdaresi'nin İran'a Yönelik Yakın Yaptırımların Zayıflaması  Düşüşte Büyük Etki Oldu.

Banyan Hill'deki Kıdemli Araştırma Analisti Matt Badiali, Düşüşün Artık Abartılmış Olduğunu Düşünüyor. Matt, Nisandan Eylül Ayına Kadar İran'ın 830.000 Bbl İhracat Miktarını Azalttığını Söyledi. Ancak Suudi Arabistan Ve Abd, Üretimi Bundan Daha Fazla Genişletti.

Matt'in Bana Anlattığı Gibi Araştırmam, İran'a Yaptırımlar Sırasında, Asya Ülkelerinin Çoğu Çin Dahil İran Petrol İthalatını Azalttığını Gösterdi.Bu Ülkeler Yaklaşık 900.000  İran İhracatını Kesti. Bu Talep Gitmedi, Abd Ve Suudi Arabistan Tarafından Dolduruldu. Ardından Abd Hükümeti, İran'ın Petrol Ticareti Ortaklarının Çoğuna Feragat Etti. Şimdi Aynı Ülkelerin Feragat Ettiklerine Göre, İran Ham Petrolünü Tekrar Satın Alıyorlar.

Bununla Birlikte, Suudi’nin Bu Üretim Seviyesini Koruyabileceğinden Şüpheliyim. Son On Yılda En Yüksek Üretimlerinin Yalnızca 130.000 Bbl   Altında Kalıyor Ve Geri Çekilmeden Önce Yalnızca Birkaç Ay Boyunca Bu Seviyeyi Koruyorlardı. Piyasada Hala Fiyatlarda Düşüş Olduğuna İnanıyorum. Bu Yanlış Görünüyor. Bunun Önümüzdeki 12 İla 18 Ay Boyunca Düşük Petrol Fiyatı Olacağını Düşünüyorum.

Hb2 Energy'nin Ceo'su Michael Bertuccio, Rafineri Bakımının Aşırı Bir Pazarın Algılanmasına Katkıda Bulunabileceğini de Kaydetti