Salı, 20 Kasım 2018 14:04

Algal Biyoyakıt'ın Ölümü

Algal Biyoyakıt'ın Ölümü zebhukuk

Geçtiğimiz On Yılın Gelişmiş Biyoyakıt Çılgınlığı Sırasında, Birçok Şirket Uzaktan Güvenilir Olmayan İddialarda Bulundu. Uzun Bir Şirket Listesi, Ekonomik Bir Şekilde, Saman Veya Odun Yongaları Gibi Biyokütleyi Yaklaşık Bir Dolar Civarında Bir Yakıta Dönüştüreceklerini İddia Etmişti.

Yatırımcılar Ve Vergi Mükellefleri, Başarısız Olmaları Gereken Birçok Girişimi Finanse Ettiler. Onlarca Yıl Önce Terkedilen Teknolojiler, Ekonominin Uygulanabilir Olmadığı İçin Yeniden Canlandırıldı Ve Bir Kez Daha Ekonominin Uygulanabilir Olmadığını Kanıtlamak İçin Hükümet Tarafından Finanse Edildi.

Selülozik Etanol Muhtemelen En Büyük Suçluydu. Samanı Etanole Dönüştürmek Ucuz Değil, Ancak Şirketler Denemeye Devam Ediyor. Aslında, Selülozik Etanol Şu Anda Yakıt Tedarikine Satılmaktadır, Ancak Yenilenebilir Yakıt Standardı Aracılığıyla Büyük Ölçüde Sübvanse Edilmektedir Ve Öngörülen Miktarların Sadece Küçük Bir Kısmında Üretilmektedir. Ama Hipe Selülozik Etanolün Hemen Arkasında Alglerden Üretilen Biyoyakıt Vardı.

Bazı Alg Türlerinin Yakıta Dönüştürülebilen Yağlar Ürettiği Doğrudur. Ham Petrolün, Milyonlarca Yıl Önce Yaşamış, Ölmüş, Okyanusun Dibine Battığı Ve Nihayetinde Yağa Dönüşen Alg Ve Planktonlardan Kaynaklandığı Da Doğrudur. Yani Algleri Yakıta Dönüştürme Fikri Çok Uzak Değil. Ancak, Bu Süreci Gerçek Zamanlı Yürütmek Oldukça Pahalıdır.

Geçtiğimiz Yıl, Greentech Media Bu Şirketlerin Kapsamlı Bir Listesini Yayınladı. Bunlardan Bazıları, Bir Yılda 5000 İla 10.000 Galon Petrol Üretebileceğini İddia Ediyor. Greentech Medya Öyküsü, Yanlış Giden Her Şeyin Oldukça İyi Bir Özetini Verdi.