Salı, 27 Kasım 2018 11:48

Jp Morgan, 2019 İçin Petrol Fiyatını Keser

Jp Morgan, 2019 İçin Petrol Fiyatını Keser zebhukuk

Jp Morgan, Cnbc Raporlarına Göre Brent Ham Petrolüne İlişkin Beklentisini Ortalamada Varil Başına 73 Abd Dolarına Revize Etti. Bankanın Daha Önceki Tahmini, Brent Brent'in Ortalama Fiyatı Olan 83.50 $ 'Lık Bir Varil Oldu.

Bankanın Asya Pasifik Petrol Ve Gaz Operasyonları Başkanı Scott Darling, Conb Analistlerinin 2019'un İkinci Yarısında Ortaya Çıkacak Olan Kuzey Amerika'daki Arzdaki Artışa Katkısı Olduğunu Ve Sonuçta 2020'de Daha Da Düşük Fiyatlarda Baskı Yapacağını Söyledi. O Yıl İçinde Ortalama 64 Abd Doları.

Son Birkaç Gün İçinde Petrolün Başına Gelmekte Olan Her Şeyle Birlikte, Kütlenin Kısa Örtüşmesi Ve Küresel Büyümeye Yönelik Kötümser Ekonomik Tahminlerle Fiyatların Düşmesiyle Birlikte, Yatırım Bankası Yakında Opec'in Bir Üretim Kesintisine Katılacağından Emin Olmadıkça Tahminlerini Revize Etmeye Başlayacak.

Bu Kesim, Boğaların Şu Anda Petrol İçin Çalışan Başka Herhangi Bir Önemli Pozitif Faktörün Yokluğunda Umutlarını Sabitlemesine Rağmen Kesin Değildir. Tam Tersine, Opec'in Bir Numaralı Suudi Arabistan'dan Gelen En Son Üretim Rakamları Bile Fiyatlar İçin Düştü. Bloomberg'in Javier Blas Dün Sektördeki Oyuncuları Gerekçe Göstererek, Bu Ayın Başından Bu Yana İngiliz Petrol Üretiminin Yeni Yükseklere Sıçradığını Bildirdi. 10.8-10.9 Milyon Bpd. Üretim Ve Stoklar Dahil Olmak Üzere Arz, Bazı Günlerde 11 Milyon Bpd'ye Ulaştı.

Jp Morgan’ın Darling’i, Opec Piyasayı Dengelemek Ve Fiyatları Artırmaksa, Kombine Üretimini 1.2 Milyon Bpd’ye Kadar Azaltması Gerektiğini Söyledi. Kartelin Kendisi 1 Milyon Bpd İle 1.4 Milyon Bpd Arasındaki Kesintileri Tartışıyor. Rusya’nın Henüz Tartı Hasmadığı Bir Reuters Raporunda İki Üst Düzey Rus Hükümet Yetkilisinin, Ülkenin Puti’nin Petrol Fiyatlarında Opec İle İşbirliği Yapacağına Dair Bir Sanayi Etkinliğinde Yaptığı Açıklamada, Ülkenin Opec Liderliğindeki Bu Kesintiye Katılmayı Tercih Etmeyeceğini Belirttiği Bildirildi.