Cuma, 30 Kasım 2018 12:57

Meksika’nın Petrol Krizi Derinleşti

Meksika’nın Petrol Krizi Derinleşti zebhukuk

Meksika Devlet Petrol Şirketi Pemex, Reuters'in Şirket Tarafından Yayınlanan Verilere Dayanarak Bildirdiğine Göre, Ekim Ayında Ekim Ayına Göre% 7 Düşüşle Ortalama 1,76 Milyon Bpd Ham Petrol Üretti. Bu Aynı Zamanda, Kayıtların Başladığı 1990 Yılından Bu Yana En Düşük Aylık Üretim Oranlarından Biridir.

Düşüş, Olgunlaşmış Alanların Doğal Tükenmesine Atfedildi Ve Ülkede Yeni Üretimin Acil İhtiyacının Altını Çizdi. Enrique Pena Nieto'nun Giden Hükümeti, Meksika'nın Enerji Sektöründe Kapsamlı Bir Reform Başlattı. Bu Amaçlardan Biri, Üretimdeki Bu Düşüşü Önlemek İçin Yerel Petrol Varlıklarını Yabancı Operatörlere Açıyor. Gelen Hükümet Şu Anda Anlaşmalarda Yolsuzluğun Bulunmadığından Emin Olmak İçin Önceki Yönetim Tarafından İmzalanan Petrol Sözleşmelerini Gözden Geçiriyor.

Ham Petrol İhracatı Da Geçen Ay Üretimden Çok Daha Fazla Düşüş Gösterdi. Pemex, Bir Önceki Yıla Göre Yüzde 25 Düşüşle Ortalama 1,03 Milyon Bpd İhraç Etti. Başkan Manuel Andres Manuel Lopez Obrador Bu Yılın Başlarında Yaptığı Açıklamada, Meksika'nın İthal Yakıtlara Bağımlılığını Azaltmak İçin Pemex'in Rafinerileri İçin Daha Fazla Ham Petrol Tutması Gerektiğini Söyledi, Ancak Ülkenin Rafinaj Sektörünün Bu Planın Başarılı Olması İçin Çok Çalışmasına İhtiyacı Vardı.

S & P Global Platts Raporuna Göre, Pemex'in Rafinerilerinin Rekor Düşük Kullanım Oranı Yüzde 25,7'ye Ulaştı. Bu Düşüşün Nedenleri Arasında Bazı Rafinerilerde Hafif Ham Petrol Ve Teknik Zorlukların Eksiklikleri De Yer Aldı. Pemex'in Rafinerilerini Yerel Rafinajı Daha Karlı Hale Getirmek İçin Daha Fazla Benzin Üretmesi Gerekecek. Şu Anki Tesisleri Ekonomik Anlamda Çok Daha Fazla Yakıt Üretiyor.

Sorunlara Rağmen, Obrador'un Ham Petrol Üretimindeki Artışı, Altı Yıllık Görev Süresinin Sonunda Ve Daha Da Fazla Yerel Rafinasyonuyla 2.6 Milyon Bpd'ye Yükseltmek De Dahil.