Pazartesi, 17 Aralık 2018 10:18

Opec + Başarılı Olur, Petrol İçin Sırada Ne Var?

Opec + Başarılı Olur, Petrol İçin Sırada Ne Var? zebhukuk

OPEC +, Onbir Saatlik Bir Anlaşmayı Çekmeyi Başardı Ve Çekişmeli Toplantılardan Sonra Bütün Kutuları Kontrol Etti. Oyunda Çok Fazla İlgi Çeken İlgi Alanları Vardı, Ancak Anlaşma Her Tarafa, Tüm Tarafların Memnun Kalmasına Yetecek Kadar Az Şey Sunuyor.

Headliner, Ocak Ayında Başlayan 1.2 Milyon Varil (Mb / D) Kesidi Ve Nisan Ayı İçin Planlanan Bir Gözden Geçirme İle OPEC, Toplamda 800.000 Bpd, OPEC Üyesi Olmayan Ülkeler İse 400.000 Bpd Daha Alacaktır. Kesimleri Ölçmek İçin Kullanılan Taban Çizgisi Ekim Üretim Seviyeleridir.

Özellikle Perşembe Günü Yaklaşık 1 Mb / D'lik Bir Kesintiyle İlgili Söylentiler Düşünüldüğünde Kesim, Bazı Analistlerin Beklediğinden Daha Büyüktü. Aslında, Grup Piyasa Beklentilerini Akıllıca Yönetmeyi Ve Perşembe Günü Sadece Piyasayı Cuma Günü Daha Büyük Bir Düşüşle Şaşırtmayı Savunuyor. Toplantıdan Önce 1.2 Mb / D Yolun Ortasında Bir Kesim Olarak Düşünülebilirdi, Ancak Perşembe Ve Cuma Günlerinde Göründüğü Çalkantılı Bir Dizi Toplantıdan Sonra, 1.2 Mb / D'lik Bir Kesim Son Derece Başarılı Bir Sonuç Gibi Görünüyor .

İran Cuma Günü Erken Görüşmelere Başladı. Suudi Arabistan, Bu Noktada İran’ın Üretiminin Kapasitenin Çok Altında Ve Önceki Tavanının Çok Altında Olduğu Düşünüldüğünde, Sembolik Bir Kesimi, Tuhaf Bir Pozisyonu Kabul Etmeleri İçin Onları Zorladı. İran, İyi Bir Gerekçe İle, Özellikle De Yaptırımların Önümüzdeki Aylarda Daha Da Fazla Bir Çıktının Azaltılmasına Yol Açacağı İçin, Herhangi Bir Kesintiye İmza Atması Gerekmediğini Savundu.

Cuma Günü Söylentiler, Tutuklamanın Bir Anlaşma Yapabilmesiydi, Ama Bu Hiçbir Zaman Böyle Olmayacaktı. Suudi Arabistan'ın, Diğer Üreticilerden Gelen Anlamlı Kesintileri İçeren Bir Anlaşmadan Uzaklaşmasının Hayal Edilmesi Son Derece Zordur. Çünkü İran, Sembolik Olarak Çıkışlarını Sembolize Etmeyecektir