Perşembe, 20 Aralık 2018 12:12

Ham Petrol Kazasında Neler Var?

Ham Petrol Kazasında Neler Var? zebhukuk

Petrol Fiyatları Salı Günü Yeni Bir Yılın En Düşük Seviyelerine Düştü, Küresel Ekonomik Kasvetli Bir Derinlik Hissiyatının Yanı Sıra Petrol Piyasasındaki Aşırı Arz Korkusunun Da Etkisi Altına Girdi.

Yükselen Ham Petrol Stokları Ve Şeyl Üretimindeki Beklenen Artışlar Petrol Fiyatlarına Ağırlık Vermişti, Ancak Fiyat Düşüşü Mali Kaynaklardaki Geniş Çaplı Artışla Vurgulandı.

Genscape, Stokların Arttığını Ve Artan Arz Büyümesi Nedeniyle Ilık Talebin Korkularını Artırdığını Söyledi. Reuters'e Göre, Cushing Sayısı Beklenenden Daha Yüksek Geldi. Kesinlikle Arz Ve Talebin Zayıfladığı Endişesine İşaret Ediyor Diyor.Reuters'e Göre, Chicago'daki Price Futures Group Analisti Phil Flynn. Piyasa Hala Bu Konuda Çok Gergin.

Ham Petrol Fiyatları Pazartesi Günü Yüzde 4, Salı Günü İse Yüzde 7 Düştü. Wtı, Varil Başına 47 $ Altına Düştü Ve Brent $ 56 Tutamacına Düştü.

Eıa, Son Sondaj Verimlilik Raporu'nda, Ocak Ayında Abd'nin En Çok Üretilen Kuyu Üretimini Günde 8,1 Milyon Varil (Mb / D) Seviyesine Çıkardığını Ve Aylık 134.000 Mt'luk Bir Artışla Yükseldiğini Söyledi. Permiyen, Üretimin Önümüzdeki Ay 73.000 Bp Artacağını Görecek. Bu Bağlamda, Permiyen'deki Kazanımlar, Örneğin Venezuela'da Gördüğümüz Büyük Aylık Düşüşlerden Bile Daha Büyüktür.

Yine De, Wtı'nin Varil Başına 50 Doların Altına Düşmesiyle, Şeyl Sondajçıları Artan Finansal Yüklerle Karşı Karşıya Kalmaya Başlayacak. Bu Şeylli Yamada Bir Yavaşlamayı Zorlayabilir. Scotiabank'ta Bir Meta Stratejisti Olan Michael Loewen, Bloomberg'e Yaptığı Açıklamada, Muhtemelen Abd'de Arzın Yavaşlayacağını Göreceğiz. Üreticilerin Tepki Göstereceğini Düşünüyorum.