Çarşamba, 02 Ocak 2019 11:08

OPEC için 2019’da Neler Var?

OPEC için 2019’da Neler Var? zebhukuk

OPEC, Son Birkaç Yılda Bazı Çalkantılı Dönemlerden Geçerek, Petrol Fiyatlarının On Yıldaki Düşüşünü Yaşadı. Üretim Kesintileri Gerçekleştirdi, Rusya'yı Üretim Kesintisi Trenine Tırmanmak İçin Yürüttü, ABD Şeylinin Daha Önce Hiç Görülmemiş Seviyelere Yükselmesine Neden Oldu, Bu Üretim Kesintilerini Uzattı, İran Yaptırımlarından Sonra Gergin Bir Pazarı Bastırmak İçin Üretimi Artırdı Ve Sonra Başka Bir Üretim Kesintisini Kabul Ederek Tavşanı Şapkadan Çıkarmayı Başardı Ve OPEC Henüz Bitmedi.

Yeni Yıla Yaklaşırken, 15 Üyeli OPEC Bir Başka Zorluklarla Karşı Karşıya. 2019'da Karşılaşacakları Zorluklardan Bazıları:

Manuel Quevedo: OPEC’in Liderliği Başarısı İçin Çok Önemlidir. Dönen Bir Cumhurbaşkanlığı Altında Faaliyet Gösteriyor Ve 2019 Yılında Venezüella’nın Manuel Quevedo’sinden Başka Hiçbir Şeref Verilmiyor.

Manuel Quevedo, Venezüella’nın Krizin Etkisinde Kalan PDVSA'sını Ve Ulusun Petrol Bakanını (Neredeyse Aynı Şey) Devralarak Sıfır Petrol Endüstrisi Deneyimine Sahip. Bunun Yerine, Quevedo’nin Deneyimi Orduda, Dikiş Yerinden Ayrılan Bir Ülkedeki Yağsız Çarlıktan Önceki Pozisyonunda Ulusal Muhafız Ana Genel Görevlisi Olarak Görev Yapıyor. Quevedo, PDVSA'nın Yanlış Gemisini Düzeltmek İçin 2017 Yılının Sonlarına Tayin Edildi Ve Ekstra Güçler Verildi.PDVSA'nın Yan Kuruluşlarını İçeren Anlaşmaları Oluşturmak, İptal Etmek Ya Da Değiştirmek İçin Özel Bir Dağıtım Diyelim. Hükümdarlığı, Maduro’nun Tam Tersine Israr Etmesine Rağmen, Bazılarının Salt Bir Güç Almayı Etiketlediğini Belirten Büyük Bir Yolsuzlukla Mücadele Taramasında Yaklaşık 70 PDVSA Yöneticisine Başvurdu.

Quevedo, Bugüne Kadar, Venezüella’nın Petrol Üretimi Ve Petrol Gelirleri, Petrol Fiyatları Yılın Ortasında Yükseldiğinde Bile Görülmemiş Oranlarda Düştüğü İçin Gemiyi Düzeltemedi. Quevedo Bunun Yerine PDVSA İşçilerine Korku Uyandırdı Ve Bazılarının PDVSA'yı Yıkımın Eşiğine Yakın Bir Noktaya Yaklaştırdığı Bazı Politikaları Uyguladı.

Her Geçen Gün Bir Maduro Sadakati Olan Quevedo, Şimdi Sadece PDVSA Ve Venezüella’nın Petrol Endüstrisini Değil, Aynı Zamanda Dünyadaki En Etkili Petrol Endüstrisi Kuruluşunun Dönem Başkanlığını Devralacak. Ancak Onun Deneyimsizliği Sorunun Sadece Bir Kısmı. OPEC, ABD Başkanı Donald Trump'ın Tweet'lerin Hedefi Oldu Bu Başkan Trump’ın ABD’nin Yaptırımlarına Konu Olan Maduro’ya Yaptığı İtirazı Ekledi Ve OPEC Kendisini Daha Da Fazla Hedef Bulabilir.