Pazartesi, 07 Ocak 2019 10:13

Petrol Yeni Yıla Kayıpla Başlıyor

Petrol Yeni Yıla Kayıpla Başlıyor zebhukuk

Yeni yılda ham petrol ticareti,% 1.26 düşüşle Brent ham işleminin yazı bazında 53.12 ABD Doları,% 1.26 düşüşle West Texas Intermediate ve% 1.08 düşüşle 44.92 ABD Doları seviyesindeydi.

Karşılaştırmalar, Aralık ayının üçüncü haftasında ÇED'in ortalama 11,7 milyon varil ve Çin'deki son daralmaya işaret eden küresel ekonomik büyüme endişesi nedeniyle, Aralık ayının üçüncü haftasında ortalama olarak artan ABD üretimi ve baskı altında kalmaya devam etti.

Bir Reuters raporuna göre, Çin'deki fabrika faaliyeti Aralık ayında, Washington ile olan ticaret savaşının dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen ekonomilerinden birini üstlendiğini belirten iki yıldan fazla bir süredir ilk kez düştü.

Bununla birlikte, petrol fiyatları için daha kötü olan, fabrika faaliyetlerinin yalnızca Çin’de değil tüm Asya’da yavaşlaması. Tüm tahminlere göre, Asya ham petrol talebinin en büyük itici gücü konumunda, bu nedenle herhangi bir yanlış talebin önerisi fiyatlar üzerinde güçlü bir olumsuz etki yaratacaktır.

Analistlere göre, bu ekonomik büyüme endişesi, petrolün 2015'ten bu yana ilk yıllık kaybını kaydettiğini belirtti. Brent ham petrolü 2018'de toplam yüzde 20 oranında değer kaybederken, West Texas Intermediate, Permalı'daki boru hattı darboğazlarına ve üreticilerin maliyetlerini azaltan aldatıcı ekiplerinin kıtlığına rağmen sınırsız üretim artışlarına devam ederken, neredeyse% 25 kaybetti.

Bu yıl için görünüm şaşırtıcı olmayan bir şekilde belirsizliğini koruyor. OPEC ve Rusya, fiyatları sabitlemek için üretimlerini azaltmaya başlarken, ABD üretimi artmaya devam edecek. Analistler arasında yapılan bir Reuters anketi, Brent'in çoğunun Brent'in bu yıl 70 ABD dolarının altında bir dolara ticaret yapmasını beklediğini, ABD'deki üretim büyümesinin baskısı ve OPEC + ham petrol üretimindeki indirimlerin fiyatlarındaki olumlu etkileri telafi edecek ekonomik büyüme beklentilerinin yavaşladığını ortaya koydu.