Cuma, 11 Ocak 2019 09:57

Petrol Yeni Yıla Kayıpla Başlıyor

Petrol Yeni Yıla Kayıpla Başlıyor zebhukuk

Yeni Yılda Ham Petrol Ticareti,% 1.26 Düşüşle Brent Ham İşleminin Yazı Bazında 53.12 Abd Doları,% 1.26 Düşüşle West Texas Intermediate Ve% 1.08 Düşüşle 44.92 Abd Doları Seviyesindeydi. Karşılaştırmalar, Aralık Ayının Üçüncü Haftasında Çed'in Ortalama 11,7 Milyon Varil Ve Çin'deki Son Daralmaya İşaret Eden Küresel Ekonomik Büyüme Endişesi Nedeniyle, Aralık Ayının Üçüncü Haftasında Ortalama Olarak Artan Abd Üretimi Ve Baskı Altında Kalmaya Devam Etti.

Bir Reuters Raporuna Göre, Çin'deki Fabrika Faaliyeti Aralık Ayında, Washington İle Olan Ticaret Savaşının Dünyanın En Büyük Ve En Hızlı Büyüyen Ekonomilerinden Birini Üstlendiğini Belirten İki Yıldan Fazla Bir Süredir İlk Kez Düştü.

Bununla Birlikte, Petrol Fiyatları İçin Daha Kötü Olan, Fabrika Faaliyetlerinin Yalnızca Çin’de Değil Tüm Asya’da Yavaşlaması. Tüm Tahminlere Göre, Asya Ham Petrol Talebinin En Büyük İtici Gücü Konumunda, Bu Nedenle Herhangi Bir Yanlış Talebin Önerisi Fiyatlar Üzerinde Güçlü Bir Olumsuz Etki Yaratacaktır.

Analistlere Göre, Bu Ekonomik Büyüme Endişesi, Petrolün 2015'ten Bu Yana İlk Yıllık Kaybını Kaydettiğini Belirtti. Brent Ham Petrolü 2018'de Toplam Yüzde 20 Oranında Değer Kaybederken, West Texas Intermediate, Permalı'daki Boru Hattı Darboğazlarına Ve Üreticilerin Maliyetlerini Azaltan Aldatıcı Ekiplerinin Kıtlığına Rağmen Sınırsız Üretim Artışlarına Devam Ederken, Neredeyse% 25 Kaybetti.

Bu Yıl İçin Görünüm Şaşırtıcı Olmayan Bir Şekilde Belirsizliğini Koruyor. Opec Ve Rusya, Fiyatları Sabitlemek İçin Üretimlerini Azaltmaya Başlarken, Abd Üretimi Artmaya Devam Edecek. Analistler Arasında Yapılan Bir Reuters Anketi, Brent'in Çoğunun Brent'in Bu Yıl 70 Abd Dolarının Altında Bir Dolara Ticaret Yapmasını Beklediğini, Abd'deki Üretim Büyümesinin Baskısı Ve Opec + Ham Petrol Üretimindeki İndirimlerin Fiyatlarındaki Olumlu Etkileri Telafi Edecek Ekonomik Büyüme Beklentilerinin Yavaşladığını Ortaya Koydu.