Salı, 15 Ocak 2019 12:27

Çin’in Gas Pivot'u Ödemeye Başlıyor

Çin’in Gas Pivot'u Ödemeye Başlıyor zebhukuk

Çin'deki çevre yetkilileri Cuma günü yaptığı açıklamada, Pekin ve çevresindeki sanayi bölgesi Hebei'nin kirletici ve evsel kömür kullanımını azaltma kampanyalarının uzunca bir çöküşünün ardından 2018'de duman emisyonlarını en az yüzde 12 azalttığını söyledi. Pekin'in yerel hükümeti, kentin PM2.5 olarak bilinen küçük, tehlikeli nefes alabilir parçacık emisyonlarının 2018'in tamamı için yüzde 12 düşüşle metreküp başına 51 mikrograma (mcg) düştüğünü söyledi. Hükümet, ortalama emisyonların hala Çin resmi kurumundan oldukça yüksek olduğunu söyledi.656 kirletici girişimin geçen yıl yer değiştirmeye zorlandığını, şirketler ve bireylerin ihlallerden dolayı toplamda 230 milyon yuan 33 (33.50 milyon $), geçen yıla göre% 22.5 artışla para cezası aldıklarını sözlerine ekledi.

Çin’in en büyük çelik üreticisi bölgesi olan Hebei, PM2.5 emisyonlarının 2018’de ortalama yüzde 12,5 oranında azaldığını ve 2018’de ortalama 56 milyon dolara düştüğünü gördü. Kesinti, kısmen 1,8 milyon hane halkının doğal gaza dönüştüğü ve kömür tüketimini azaltma çabalarının bir sonucudur. Raporda, bu kış ısıtma için elektrik olduğunu söyledi.

Yaygın hava kirliliğiyle mücadele

Çin’in başkenti olan Pekin, ülkenin yaygın ekonomik büyümesi nedeniyle ciddi hava kirliliğinden yıllarca acı çekti. Başlıca kirletici kaynakları arasında Pekin'in beş milyondan fazla motorlu taşıtının egzoz emisyonu, komşu bölgelerde kömür yakması, kuzeyden gelen toz fırtınası ve yerel inşaat projelerindeki toz parçacıkları var. Özellikle şiddetli bir smog kenti 2013'ün başlarında birkaç hafta boyunca sardı ve halkın farkındalığını emsalsiz seviyelere yükseltti ve hükümetin acil durum önlemleri almasını sağladı.