Salı, 18 Temmuz 2017 12:10

Meksika Petrol Müzayedesini Bekletiyor

Meksika Petrol Müzayedesini Bekletiyor zebhukuk

Meksika'nın Körfez Bölgesi'ndeki Meksikalı bölgedeki son büyük keşifler nedeniyle yeni verilerin değerlendirilmesi için isteklilere daha fazla zaman tanımak amacıyla Meksika'nın gelecek açık deniz petrol müzayedesi, önümüzdeki 2017 Aralık ayında  yapılacaktı fakat ertelendi yerine gelecek yılın Aralık ayında  yapılması planlanıyor. Meksika petrol regülatörü başkanı Pazartesi günü yayınlanan röportajda Bloomberg'e verdiği demeçte,

Geçen hafta İngiltere merkezli Premier Oil, ortakları Talos Energy ve Mexico City merkezli Sierra Oil & Gas ile birlikte Meksika'nın güneyindeki Körfez'deki sığ sularda 1 milyar varilin üzerinde petrole girdiklerini söyledi.

Aynı gün Meksika'nın sığ suyunda başarılı bir arama kuyusu açan ve beklenenden çok daha fazla yağ keşfeden Eni, yeni açık deniz petrolünün sonuçları sayesinde büyüklerin kendi tahminlerini yerinde yükselttiğini belirtti. Amoca'da 1 milyar varil petrol eşdeğeri "hızlandırılmış bir kalkınma planının uygulanmasına yol açtı" dedi.

İtalyan topluluğu, bu sonuçların ardından, 2017'de, 30.000 ila 50.000 bopd arasında değişen bir plato ile 2019 yılı başında planlanan operasyonların başlangıcı olmak üzere erken bir üretim aşamasını hedef alan hızlandırılmış ve aşamalı bir geliştirme planı sunacak.

Juan Carlos Zepeda, "Meksika Körfezi'nde keşfedilmeden önce, keşfetmek ve çalışmak için şimdiden ilgi vardı, ancak şimdi kısa sürede keşifler yapmaları için, uluslararası giriş yapanların Meksika'da faaliyet göstermesi için ilgi arttı" dedi. Meksika'nın Ulusal Hidrokarbon Komisyonu, endüstriyi denetleyen Bloomberg ile yaptığı röportajda söyledi.