Cuma, 21 Eylül 2018 17:19

Kanada, Abd'ye Petrol İhracatını Artırdı

Kanada, Abd'ye Petrol İhracatını Artırdı zebhukuk

Ülkenin Ulaştırma Bakanı Çarşamba Günü Yaptığı Açıklamada, Kanada'nın Ham Petrolün Daha Önceden Belirlenmiş Son Tarihler Öncesinde Taşınması İçin Daha Güçlü Tank Arabalarına İhtiyaç Duyduğunu Söyledi. Kanada'da Taşımacılık, Politikalar Ve Hizmetlerin Geliştirilmesinden Sorumlu Hükümet Departmanı Olan Transport Canada, Şimdi 1 Kasım'a Kadar Ham Petrol Taşıyan Tüm Boşaltılamaz Cpc 1232 Tank Arabalarının 17 Ay Öncesine Göre Yapılmasını Gerektirecektir.

Yoğuşturulmamış Cpc 1232 Ve Eski Dot 111 Otomobilleri, Kondensi (Uçucu Bir Hafif Hidrokarbon) Taşıyan 1 Ocak 2019'da, Önceden Belirlenmiş 2025 Tarihine Kadar Aşamalı Olarak Kaldırılacaktır. Kanada Ulaştırma Bakanı Marc Garneau, “En Kısa Sürede Çarpışmalara Karşı Dayanıklı Tank Arabalarını” Ortadan Kaldırmanın, Demiryolu Hatlarındaki Toplulukların Güvenliğini Artıracağını Ve Malların Güvenilir Bir Şekilde Taşınmasını Sağlamaya Yardımcı Olacağını Söyledi.

Kanada’nın Hareket Etmesi Ve Daha Güvenli Tank Arabaları İçin Devam Etmesi, Yine De Akılda Kalıcı Olan Lac Megantic Ham Petrol Yoluyla Gerçekleşiyor. Kaza, 6 Temmuz 2013'te Quebec'in Doğulu İlçeleri'nde Bulunan Lac-Mégantic Kasabasında, Bakken Formasyonu Ham Petrolünü Taşıyan, 74 Araçlık Bir Navlun Treninin Nantes'ten Yüzde 1,2'lik Bir Notu Düşürdüğü Ve Şehir Merkezinde Raydan Çıktığı Zaman Meydana Geldi. Lac Megantic, Çoklu Tank Arabalarının Ateşlenmesine Ve Patlamasına Neden Oldu. Kaza Sonucu Kırk Yedi Kişi Öldü.

Son Beş Yılda, Hem Kanada Hem De Abd, Bazı Araç Tiplerinin Aşamalı Olarak Kaldırılması Dahil Olmak Üzere, Raylı Araçlar Ve Ham Petrol İçin Yeni Güvenlik Standartlarını Getirmiştir. Lac-Mégantic Kazasında Yer Alan Dot 111 Otomobilleri, Kasım 2016'da Kanada'da Ham Petrol Kullanımına Ayrıldı.

Kanada’nın Ham Petrol Taşıyan Güçlü Tank Otomobilleri İçin Daha Hızlı Zaman Çizelgesi, Ülkenin Abd’ye Olan Ham Petrol İhracatı Olarak Karşımıza Çıkıyor. 2017 Yılında Kanada, Abd'ye Ham Petrol İthalatının Yüzde 43'ünü Ve Abd Rafineri Ham Petrol Alımının Yüzde 2'sini Oluşturan Abd'nin En Büyük Ham Petrol Tedarikçisi Oldu. Canada, Natural Resources'a Göre Kanada, Kanada'daki Tüm Ham Petrol Ve Eşdeğer İhracatın Yüzde 99'una Denk Gelen, 2017 Yılında Abd'ye 3.3 Milyon Varil (Bpd) İhraç Etti.