Hakkımızda

Hakkımızda

Test

İzmir ZEB Hukuk Danışmanlık ve Avukatlık Bürosu İzmir’de kurulmuş İstanbul, Ankara ve Yurt Dışında bulunan çözüm ortakları ile müvekkillerine hukukun tüm alanlarında hizmet vermeyi amaç edinmiş kurumsal bir hukuk bürosudur.

Kurucu avukatımız Bülent ÖZER, 2006’dan beri Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde (İpragaz A.Ş. Altınbaş Holding, İstanbul Holding ) çalışmış ve ayrıca Enerji Hukuku alanında bilirkişilik yapmaktadır.  

Hukuk Büromuz, müvekkillerine Türkiye ve Yurt Dışında yürüttükleri faaliyetleri ve büyüme planlarında titiz ve güvenilir hukuki çözümler sunmayı hedeflemektedir.  

Avukatlarımız, hukuk danışmanlarımız ve çözüm ortağı olduğumuz hukuk büroları ile özel kişilerden girişimcilere, kuruluş aşamasındaki şirketlerden devlet kuruluşlarına, orta ve büyük ölçekli özel ve halka açık şirketlerden uluslararası ve küresel holdinglere varıncaya kadar her ölçekten şirketin hukuki ihtiyaçlarına yönelik hizmet yelpazemiz bulunmaktadır.

Zeb Hukuk bürosu, İş dünyasının ihtiyaçları olan iş hukuku avukatı, akaryakıt, lpg, madeni yağ hukuku avukatı, şirket birleşme ve ayrılmaları avukatı, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku avukatı, Franchising ve Bayilik anlaşma avukatı, Kamu Politikaları ve Yasal Düzenlemeler konularındaki avukatlık tecrübelerini oldukça geliştirmiş ve ismini iş dünyası içinde güvenilir, işinde titiz ve sözü geçen bir bilirkişi konumuna taşımıştır.

Zeb hukuk bürosu, ismine duyulan güven ile beraber, son yıllarda kanun düzenlemeleri ile zorunluluk haline gelen kentsel dönüşüm projelerinde yoğun arabuluculuk ve tarafların güvenini kazanmış adil danışman avukatlar olarak görev almaya başlamıştır.

Zeb hukuk bürosu iş dünyası ve iş hukuku konularındaki başarılarını kentsel dönüşüm hukuku gibi karışık ve meşakatli olan hukukun alanında da sürdürmektedir.

Salı, 13 Ekim 2015 19:40

Kariyer

Yazan

ZEB HUKUK & DANIŞMALIK olarak biz başarıya giden yolun yapımızı oluşturan bireylerin, kendilerine özgü yetenek ve kuvvetlerini takım çalışmasında birleştirebilmelerinden geçtiğine inanmaktayız. Kültürel ve akademik çeşitliliğin başarının temel taşlarından olduğunu biliyor, öğrenme istekleri ve başarılarıyla ön plana çıkan avukatları sistemimize dahil ediyor ve gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

Detaylı özgeçmişinizi e-postanızın konu kısmına uzmanlaşmak istediğiniz alanı belirterek (örneğin şirket birleşme ve devralmaları, bankacılık ve finans, gayrimenkul, rekabet hukuku, hukuki ihtilaflar ve davalar, enerji hukuku vb..) Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderebilirsiniz.

Pazartesi, 25 Aralık 2017 02:10

En İyi Avukatı Nasıl Bulursunuz

Yazan

Bir avukat tutacaksanız rakamların yanınızda olduğunu düşünebilirsiniz. Her sene binlerce hukuk fakültesi mezunu duruşma salonlarına katılmak için mezun oluyor. Bir çoğu kendi başına bu mücadeleye katılıyor veya yerleşik hukuk bürolarında stajer olarak hukuk danışmanlık dünyasına katılıyor. Sadece İzmir’de onbinin üzerinde avukat baroya kayıtlıdır.

Peki o zaman avukat tutmak için bir dava konunuz var ise en uygun avukatı nasıl seçersiniz. Bakın en iyi değil, en uygun diye söze başlıyoruz. Bu cümlenin nedenini sizin hayatınızı etkileyecek kadar önemli.

Yine başa dönersek Türkiye'de pratik olarak bu kadar avukat sayısıyla, yasal gereksinimleriniz için bir uygun bir avukat bulmanın hiçte kolay bir iş olmadığı açıktır.

Ülkemizde her ne kadar uygulandığı meçhul olsa da avukatlar reklam yapamaz. Bu sebeple tavsiyeler ve kişisel araştırmalar doğru avukat seçiminiz için ilk kriterler olacaktır.

Bir avukat bulmanın en iyi yollarından biri elbette tavsiyelerdir. Ancak buradaki sıkıntı tavsiyeyi nereden aldığınız olacaktır.

İlk olarak hukuki sorununuzu kendiniz çok iyi tanımlamanız gerekir. İyi bir boşanma davası atlatmış arkadaşınız için muhteşem olan bir avukatın sizin bambaşka olan bir hukuki sorunuz için ne kadar uygun olacağı muallaktır.

En iyi avukatı nasıl bulursunuz?

İşte avukat seçiminde sorununuzu tanımlamak ilk başlangıç noktanız olacaktır. Sorununuzun hangi hukuki alanın konusu olduğunu iyi belirlemek gerekir. Ayrıca sorunun daha sonra başka hukuki sorunlara evrilebileceğini de göz ardı etmemek gerekecektir.

Sorunun hukuki alanını az çok tespit ettikten sonra eğer varsa bu hukuk alanında benzer sorunlar yaşamış çevreniz ile görüşmeler yapmaya başlayabilirsiniz.

Elbette çevrenizden alacağınız tüm tavsiyeler size uygunda olacak değildir.

Tavsiye edilen avukat ile yapılacak ön görüşme, sizin daha iyi karar vermenizi sağlayacaktır.

Avukatın ofisine yapılacak bir kısa ziyaret kafanızdaki soruları çözmek için idealdir. Böylece avukatın çalışma sahası konusunda da sizi inandıracak argümanları sunmasına imkan vereceksiniz.

Burada dikkat edilecek nokta bir avukatlık bürosuna ön görüşmeye giderken davanız ile ilgili sübjektif fikir ve görüşlerinizden ziyade sorununuzu tanımlayacak ilgili belgeler ile gitmeniz gerekir.

Bu belgelere dayanarak avukatın size sorduğu sorulara her zaman net cevaplar verin.

Bir avukat seçerken yapılacak ön görüşmelerde dikkat edilecek bir başka husus ise avukatın %100 kazanırız gibi kesin başarı terimleri ile yaklaşıp yaklaşmadığıdır.

Tecrübeli bir avukat bu kelimeleri kullanmaktan kaçınır. En iyi avukatlar bile dava kaybedebilir. Önemli olan ne kadar haklı olunduğuzu düşündüğünüz değil, dava öncesinde ve sırasında mahkemeye ne kadar bu haklılığı kabul ettirecek somut delil, belge ve tanıkları sunabildiğinizdir.

Ve avukatların elindeki davaların durumu bir önceki davasına göre farklılıklar gösterebilir. Ayrıca hukuksal problemlerde ne kadar kazanılacağından emin olunsa da garanti vermek müvekkiller için gereksiz bir rahatlamaya da sebebiyet verebilir. İyi avukatı bulma yolunda sizin de hukuki sorununuza bakıp hiçbir zaman bu davayı kesin kazanırız, kazanmalıyız duygusundan arınmanız olacaktır. Bu dava aşamasında müvekkillerin hata yapmasına veya avukatı yanlış yönlendirmesine sebep olabilir.

Diğer aşama, Avukatın Uzmanlığını Anlama

Her avukat ve avukatlık büroları, firmaları hukuk konusunda aynı eğitimleri alsa da kendini uzmanlaştırdığı bir alana doğru yönelmiştir.

Görüşme yaptığınız avukatın uzmanlığından emin olmaya çalışın. Dediğimiz gibi her avukatın uzmanlığı farklı olacaktır. Aile hukuku, ceza hukuku, iflas hukuku, kamu hukuku, enerji hukuku, akaryakıt hukuku, kentsel dönüşüm hukuku, iş hukuku gibi birbirinden farklı hukuk alanları vardır. Yapacağınız ön görüşme de avukatınızın bu alanlardaki uzmanlığını anlamaya çalışın.

Sizde avukatın hukuki sorununuza ne kadar yakın olduğu hakkında sorular sormaktan çekinmeyin. Buna benzer davaları alıp almadığı, davalar hakkında ne kadar tecrübesi olduğu hakkında detaylı sorular sorun.

Kendimizde örnek vermek gerekir ise Zeb Hukuk Danışmanlık ve Avukatlık Bürosu olarak bir çok uzmanlık alanında hizmet vermekteyiz. Bir çok alanda bir çok avukatlık ortaklıklarımız olmasından dolayı hukukun tüm alanları ile ilgilenmekteyiz. Yine de bu lanlar da bir çok dava aldığımız için uzmanlık alanlarımız akaryakıt, lpg, madeni yağ hukuku, enerji hukuku, iş hukuku, kentsel dönüşüm hukuku olarak öne çıkmaktadır.

Avukatlık Ücretleri

Bir avukatı seçerken elbette mali durumunuz da avukat seçiminize karar vermeye etken önemli nedenlerden biridir. Bu aşamada avukatınızın ücret için her detayı çok iyi anlattığına ikna olun. Dava başında her koşulu net konuşun. Net olunduğunda emin olun. Miktar her dava tipi durumunda yüzdeler ile çalışılabildiğinden farklılık gösterecektir. Farklılık göstermeyecek tutarlılıktır. Avukatınızın tutarlı olduğuna ikna olun. Dava süresi hakkında yaklaşık bilgiler almaya çalışın.

Yine de avukatlık ücreti konusu hiç bir zaman ilk seçim kriterinize dönüşmemelidir. Avukat seçimi hayatınızın tümüyle etkileyecek önemli bir karardır. Her zaman tecrübesi ile güven veren ZEB Hukuk bürosu gibi bir hukuk bürosu ile çalışmak en iyi seçimlerden biri olacaktır.

Cumartesi, 30 Aralık 2017 00:55

ZEB Hukuk Bürosu Çalışma Prensipleri

Yazan

İzmir merkezli Zeb Hukuk Danışmanlık ve Avukatlık Bürosu, faaliyetlerini İzmir Karşıyaka’nın tam merkezinde sürdürmektedir. ZEB Hukuk Danışmanlık ve Avukatlık Bürosu'nun çalılşma prensiplerini sıralamadan önce yazımızda ismimizin sürekli olarak tekrar edeceğini düşünerek daha anlaşılabilir ve kolay okunabilmesi adına kendimizden özetle bir hukuk bürosu olarak bahsetmek daha doğru olacaktır.

Neden ZEB Hukuk Bürosu?

ZEB Hukuk Bürosu, adalet sisteminin geleneksel gerekliliklerini yerine getirirken çalışma düzeni konusunda yine iş disiplini, yenilikçi yaklaşımları, teknoloji kullanımını kapsayan bir çalışma prensipleri listesi oluşturmuştur.

Bu sistematik yaklaşımın yanında gerektiğinde müvekkilleri için insiyatif almaktan çekinmeyen aktif bir hukuk bürosudur.

ZEB Hukuk Bürosu Çalışma Prensipleri

Müvekkil ve müvekkilimiz olan kişilerin bir hukuk bürosundan beklentileri ZEB Hukuk Bürosu’nun çalışma ilkelerini de oluşturmuştur.

Sistematik ve Analitik Düşünce;

Bünyemizde çalışan avukat ve çalışanlarımıza verdiğimiz sürekli eğitimler ile geliştirmeye çalıştığımız düşünce şeklidir. Analitik düşünce tarzından kastımız, bir problemin çözmek için problemi oluşturan tüm bileşenlerini sakin bir ruh yapısı ile ayrı ayrı düşünerek olasılıkları hesap etmesini ilk görünen kolay çözümün ileride bir başka probleme neden olup olmayacağını fark etmelerini bekleriz. ZEB Hukuk Bürosu avukat ve çalışanlarda analitik düşünce yapısını geliştirmek için sürekli olarak üzerlerinde çalıştığı eski ve yeni alınacak davalar hakkında eğitimler düzenler. Benzer davaları araştırır ve kendi davaları ile karşılaştırarak gözden kaçabilecek noktaları ortaya koyar.

Saygı ve Dürüstlüğe Dayalı Avukat-Müvekkil İletişimi

Avukat ile müvekkili arasında dava öncesi ve sonrasında her aşamada çok sıkı bir ilişki olmak zorundadır. İletişim eksikliğini veya yetersizliğini gidermekte en önemli unsur avukatların deneyimidir. Deneyimli ve başarılı bir avukat müvekkilinin durumunu anlayabilir, durum hakkında onu yanlış yönlendirmelere de götürecek bilgilerden itina ile kaçınarak onu bilgilendirir. Saygıya ve dürüstlüğe dayalı olması beklenen bu iletişimde ZEB Hukuk Bürosu Avukatlarından da beklenen dürüst, açık ve saygı çerçevesinde gerçekleşen bir iletişim sanatıdır. Avukatlarımız müvekkillerinde ne gibi beklenti olursa olsun, işin kolayına kaçmadan, eğer şartlar o şekilde gerektiriyorsa gerçeği ve içinde bulunan durumu net ortaya koyan bilgiler ile onlara cevap verir.

Farklı Bakış Açıları Geliştirebilme

ZEB Hukuk Bürosu, davalar için müvekkillerine farklı bakış açıları geliştirmesi ile bilinen bir hukuk bürosudur. Bu yetenekli avukatlarının kişisel yetenekleri ile beraber büromuz içinde oluşturulan eğitim ortamı ve sürekli paylaşılan bilgilerin bir sonucudur. İyi bir avukatlık bürosunu diğer meslektaşlarından ayıran en önemli özelliklerinden biri yaratıcılık ve davaları benzer davalardan ayırt edecek nüansları ortaya koyabilmesidir.

Dava Öncesi İtinalı Araştırma

Dava öncesi hazırlık bir davayı kazandırabilir veya kaybettirebilir. ZEB Hukuk Bürosu dava öncesinde dosya ile ilgili göz önünde olan ve bulunması halinde davanın seyrini etkileyecek belge, bilgi ve tanıklar konusunda detaylı araştırmaları gerçekleştirebilecek bir ekibe sahiptir. Sadece İzmir ve çevresinde değil çözüm ortaklıkları geliştirdiği İstanbul, Ankara daki diğer Avukatlık ve hukuk büroları sayesinde hem devlet ile olan davalarda hem özel sektörün kendi içinde olan davalarda detaylı araştırmalar yapabilmektedir. ZEB Hukuk Bürosu tecrübeli ekibi sayesinde bulduğu verileri, bilgileri ve belgeleri analiz etme konusunda da yeterliliklere sahip avukat ve personeli ile davalarda farklılık yaratmayı amaç edinmiştir.

Hukuki Terimlere Hakimiyet ve Yazma Becerisi Yüksek Avukatlar

ZEB Hukuk Bürosu'nda avukatlarımız başta olmak üzere tüm personelimizden özellikle resmi yazışmalarda karşı tarafa yazılı olarak ne istediğini ve istendiğini açık ve en uygun tabirler ile anlatabilmesini bekleriz.

Elbette bir avukat için yazım yeteneğine sahip olması ve bu yeteneğini kusursuzlaştırmak için sürekli okuması ve öğrenmesi elzem ve sürekli bir süreçtir. Davalar sadece kısıtlı sürelerde geçen mahkeme salonların da değil yazılı belgeler üzerinden kazanılmaktadır. Dava konusu, belgeleri ve açıklamaları hakkında mahkeme heyetine en uygun dil ve buna uygun netlikte yapılan açıklamalar davanın kazanılmasında en önemli süreçtir. Metin içerisinde yanlış ve özensiz yazılmış bir paragraf yüzünden bir davanın zora girmesi gibi durumların önüne geçmekte bir avukatın yazım kabiliyetine, titizliğine ve tecrübesine bağlı bir konudur. ZEB Hukuk Bürosu mahkemeye sunulacak dava metinlerini ikinci bir editöryal göz ile inceleyerek yapılabilecek hata ve açıklama zorluklarını ortadan kaldırmak için sistematik bir düzende işleyiş geliştirmiştir.  

Pes Etmeden Süreç Takibi

Bir davada her şey sürelere bağlıdır. Her detayın bir süresi vardır. Tanıkları gösterme süresi, belgeleri sunma süresi, başvuruları yapma zamanı gibi ZEB Hukuk Bürosu gerçekçilikten uzaklaşmadan, müvekkiline yarardan çok zarar getirmeyecek ise müvekkili lehine durum oluşturacak her konuyu itina ve azim ile takip eder.

Kolay Erişilebilen ve Sürekli İletişimde Kalınan Bir Hukuk Bürosu

Hukuk Büroları ile olan en büyük sıkıntılardan biri de iletişim gerektiğinde ulaşılamamaları gibi durumların sıklıkla yaşanmasıdır. İzmir Hukuk Büroları için çağdaş bir sekreterya ile çözülebilecek pek çok iletişim eksikliği konusu avukatların yoğunluğu yüzünden de artan bir probleme dönüşmüştür. Avukatlar zamanının önemli bir bölümünü adliye koridorlarında geçirmektedir. Bu sebeple şahsi olarak her daim ulaşmak mümkün olmasa da güler yüzlü ve durumu net kavrayan bir sekreterya ekibi ile bu iletişim sorunu en aza indirgenebilir. ZEB Hukuk Bürosu sürekli olarak ulaşabileceğiniz ve sizi detaylı bilgilendirmekle yükümlü sekreterya personeline sahiptir.

Etkili Sunumlar ve Hitabet Gücü Yüksek Avukatlar

Hitabet sanatına yetkinlik bir avukat için olmazsa olmaz özelliklerdendir. Konulara hakimiyeti olsa dahi etkili bir şekilde bu bildiklerini karşı tarafa aktaramayan duruşu ile güven vermeyen avukatlar davaya bir adım geride başlamaktadır. Hem müvekkilleri gözünde hem mahkeme huzurunda elindeki verileri, belgeleri önem sırasıyla ve etki yapacak şekilde ortaya koymak karar verici noktasında mahkeme başkanını etkileyecek bir en dikkat edilmesi gereken konudur.

Her Alanda Kendini Geliştirme ve Yaşam Boyu Eğitim

Hukuk sanılanın aksine kalıplara dayalı motomot prosedürlerin geçerli olduğu bir alan değildir. Hayatın kendisidir. Hukukta sürekli değişen hayatın koşullarına uyum sağlamak için sürekli değişim içindedir. Hukuk kurallarının evrenselliği global ölçekteki değişimleri yerel ölçeğe taşımayı gerekli kılar. İyi bir avukat sürekli olarak kendini yenilemeli, dünyada ve çevresinde gelişen olayları yakından takip etmelidir. Bu sayede hukuk evrenselliğini kendi müdahil olduğu davalara da uyarlayabilir. Önüne ilk kez gelen konulara dahi çabuk uyum sağlayabilir. İyi bir avukat için kendini geliştirme bir boş zamanı değerlendirmekten ziyade bir hayat tarzıdır. ZEB Hukuk Bürosu olarak avukatlarımızda bu ana prensip ile yaşarlar. Avukatlarımızın kendini geliştirebilmesi adına İzmir içi veya dışı mümkün olduğu kadar çok , yeniliklerden haberdar olabileceği hukuk seminer ve platformlarına katılımını desteklemekteyiz. Bu katılımlar için firmamız bütçesinde ayrı bir kalem bulunmaktadır. Avukatlarımızın kişisel eğitiminin yanı sıra firmamızda da aylık eğitim toplantı-buluşmaları ile de güncel mevzuat ve hukuk ile ilgili konular hakkında hem avukatlarımızın hem de diğer personelimizin birbirleri arasında bilgi paylaşmalarını sağlayacak ortamı oluşturmaktayız.