Çarşamba, 22 Şubat 2017 16:13

Moors Katili Ian Brady, Yasal Temsilde Mahkeme Kariyerini Kaybetti

brady brady zebhukuk

Seri Katil, Avukatı İskoç Hapishanesine Taşınmaya Teşebbüs İçin Kendisini Temsil Etmek Üzere Adli Yardım Anlaşması Reddedildikten Sonra Harekete Geçti

Katiller Katili Ian Brady Kendisini  Mahkemede Temsil Edecek Avukat Elde Etmek İçin Yüksek Mahkeme Savaşı Başlatma İznini Reddetti.

Brady, Avukatlarının 25 Yıldan Fazla Bir Avukatı Robin Makin'in Kendisini İskoç Hapishanesine Taşımaya Teşebbüsünde Temsil Etmesi İçin Yasal Bir Yardım Sözleşmesi Alındıktan Sonra "Tamamen Benzersiz" Bir Hukuk Davası Açmaya Başvurdu.

2013'te, Şimdi Ian Stewart-Brady İsmini Kullanan 79 Yaşındaki Seri Katil, Zihinsel Sağlık İnceleme Mahkemesinden Önce İskoçya'da Bir Hapishaneye Taşınmasını İsteyen  Doğduğu Ve Yetiştirildiği Ortaya Çıkmıştı  Bu Yüzden Güç Olmayacaktı. Beslenir Ve Ölmesine İzin Verilebilir. İskoç Hapishaneleri Yem Olan Mahkûmları Zorlamaz.

Transfer Talebi, Şu Anda Hastası Olduğu Merseyside'daki Ashworth Hastanesinin Kronik Zihinsel Hastalığı Olduğunu Ve Bakıma Devam Etmesi Gerektiğini Söyleyince Reddedildi. Davanın  Gözden Geçirmesinin Geçtiğimiz Yılın Eylül Ayında Yapılması Planlanıyordu, Ancak Brady, Seçim Avukatı Onu Temsil Edemediği Sürece Katılmayı Reddetti.

Brady Ve Myra Hindley, Çocukları Ve Gençleri Ölümlerine Çekmekten Mahkum Edildi. Çiftin Kurbanları, Saddleworth Moor'a Gömülmeden Önce Cinsel Olarak İşkence Gördü. Hindley, Kasım 2002'de 60 Yaşında, Hala Mahkum Olarak Hastanede Hayatını Kaybetti.

Makinenin Avukatlık Şirketi E Rex Makin & Co, Hukuk Topluluğunun Zihinsel Sağlık Panelinin Üyesi Olmadığı İçin, Makin Şu Anda Brady'nin Kamuya Açık Yasal Temsilcisi Olarak Hareket Etmekten Men Edildi. Adli Yardım Kurallarına Göre, Sadece Üyeler Zihinsel Sağlık Hukuku Kategorisinde Kamuya Açık Bir Sözleşme Hakkına Sahiptir.

Geçtiğimiz Hafta Londra'da Yapılan Bir Duruşmada, Justice Morris Pazartesi Günü Brady'nin "Gerçekçi Bir Başarı İhtimali" Bulunmadığına Karar Veren Yargı Denetiminde Bulunma İzni Başvurusunu Reddetti.